Bitcoin’de Ani Sıçrama! Ünlü Yönetici Sıradaki Seviyeleri Açıkladı

Lider kripto para Bitcoin (BTC), son aylarda 8.800 dolar ile 9.500 dolar arasında çok sıkı bir aralıkta istikrarlı bir şekilde işlem görüyor. Bu durum kripto parada, Bitcoin için hacim ve oynaklık açısından büyük bir artışla sonuçlanabilecek inanılmaz bir istikrar olduğunu gösteriyor. BTC, geçtiğimiz dakikalarda ise sessizliğini bozdu ve 250 dolarlık bir ralli gerçekleştirdi. Lider kripto para, 9.150 dolardan 9.400 dolara kadar tırmandı. CEX.IO genel müdürü Konstantin Anissimov’a göre, Bitcoin şimdi daha büyük bir harekete hazır olabilir. 

Bitcoin 250 dolar yükseldi! Gelecek günlerde Bitcoin patlayabilir mi?

Kripto pazarının tamamı, bazı altcoin’ler büyümeye devam ederken diğerleri aylarca sıkışıp kaldıkça karışık reaksiyonlar yaşıyor. Crypto.com (CRO), Chainlink (LINK), Binance Coin (BNB) ve Cardano (ADA) gibi kripto paralar son haftalarda büyük kazanımlar elde etti ve çok büyük ve tarihi kripto paraları geçebildi (örneğin, Litecoin). Bununla birlikte, Bitcoin büyük bir fiyat hareketi olmadan istikrarlı bir durumda kaldı.

Ancak bu durumu kısa süre önce farklılaştı ve BTC sert bir hareketle 250 dolarlık bir ralli gerçekleştirdi. Kral kripto para BTC, 9.150 dolardan 9.400 dolara kadar tırmandı. Yakın zamanda yapılan bir konuşmada CEX.IO genel müdürü Konstantin Anissimov, teknik açıdan Bitcoin‘in düz kaldığını ve fiyatının sıkışmaya devam ettiğini belirtti. Ayrıca, Bollinger Bant’ları ve davranışları göz önünde bulundurularak Konstantin Anissimov, bunun önümüzdeki günlerde yüksek bir oynaklık işareti olabileceğine inanıyor. 

Konstantin Anissimov: Ethereum’u takip etmek piyasanın geleceği için önemli

Ayrıca Konstantin Anissimov’e göre, Bitcoin hareket etmeye başlarsa kullanıcıların dikkate alması gereken iki ana seviye var. İlk seviye aşağı yönde ve şu anda destek görevi gören 9.000 dolara yakın. İkinci seviye 9.400 dolarda ve direnç gibi davranıyor. Konstantin Anissimov’e göre, Bitcoin ilk seviyenin altına düşerse, dijital para biriminin 7.750 dolara doğru hareket ettiğini görebiliriz. Ancak ünlü uzmana göre, Bitcoin daha yükseğe çıkar ve 9.400 doları kırarsa, dijital para biriminin 10.000 dolarlık fiyat seviyesine doğru gittiğini görebiliriz. Konstantin Anissimov konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

ÖRNEĞİN, 9.000 DOLARLIK DESTEK SEVİYESİNİN KIRILMASI, BİTCOİN’İN 7.750 DOLARA DÜŞTÜĞÜNÜ GÖSTERECEK. FLİP TARAFINDA, 9.400 DOLARLIK DİRENÇ BARİYERİNİ AŞMAK, ONU 10.000 DOLARA VEYA DAHA YÜKSEĞE İTEBİLİR.

Konstantin Anissimov, altcoin’lerin mevcut yükseliş eğiliminin devam edebileceğini belirtiyor. Konstantin Anissimov şu anda, Ethereum’u takip etmenin önemli olacağını belirtiyor ve pazarın nereye gittiğini anlamak için fiyatının 250 doların üzerinde mi yoksa 220 doların altında mı kapanabileceğini izliyor. Bu Konstantin Anissimov’e göre, yatırımcıların bu kripto para birimini kullanırken daha az riskli ticaret yapmalarına yardımcı olabilir. 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail