6 Kasım 2020 – ADABTC (Binance) Analizi

Selam arkadaşlar,

Bir süredir Cardano (ADA) düşüş eğiliminde ve birçok yatırımcıdan durumun ne olacağı ile ilgili sorular geldi. Bu sorulara elimden geldiğince cevap vermeye çalıştım. Borsa İstanbul hisselerinde temel analizi ön plana alsam da altcoinler yapıları itibariyle teknik analiz daha önem arz etmekte. Temel analiz olarak altcoinlerde bakılması gereken en önemli nokta whitepaper olmaktadır. Cardano (ADA) bu yönden oldukça sağlam altcoinlerden biri olduğunu düşünmekteyim.

ADA/BTC Analizi:

ADA (Cardano) hızlı trade etmek için sevdiğim bir altcoin. Fakat son dönemde düşüşten kurtulamadı. Özellikle FIBO 0,786 desteği olan 0,00000670 BTC altına sarkması tehlike sinyali oluşturdu. Buna rağmen ADA’nın ilk çıktığı Aralık 2017’den beri en önemli rakamlarından biri olan 0,00000600 BTC’nin altına sarkmaması gerektiğini düşünüyorum.  BTCUSD tarafında beklenen iyimser hava altcoinlere de yansıyacaktır. Son dönemde birkaç kere yaşadığımız BTCUSD değer kazanıp altcoinBTC’lerin düşüş yaşama sendromunun bu sefer kırılacağını ve altcoinlerinde BTCUSD rüzgarı ile yukarı yön çizeceğini düşünmekteyim. FIBO’ya göre 0,00000419 en dip rakam gözükse de çok olası görmemekteyim.

!!! YASAL UYARI !!! Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler Yatırım Danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım Danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak Yatırım Danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler, bilgiyi paylaşanın, yorum ve tavsiyede bulunanın kişisel görüşlerine dayanmakta olup, herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

!!! YASAL UYARI !!! İşlem yapmak istediğiniz payın yer aldığı Alt Pazar paylarında, derinliğin/likiditenin sınırlı olabileceği dolayısıyla aşağı/yukarı yönlü sert fiyat hareketleri ihtimalinin daha yüksek olabileceğini dikkate alarak piyasa risklerinin net bir şekilde farkında olunması, bu riskler değerlendirilerek işlem yapılması ve fiyat riskinin sınırlandırılabilmesi için alım-satım emirlerinin mümkün olduğu kadar limit fiyatlı emir şeklinde iletilmesi hususları önemle dikkatlerinize sunulur.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail