O hisse de brüt takasa alındı!

Bir süredir sürekli sert fiyat ve miktar hareketlerinde bulması sebebiyle geçtiğimiz haftalarda  açığa satışa ve kredili işlemlere kapatılarak tedbir getirilen Flap Kongre paylarında, ek olarak internet alım satım emirlerine de kısıtlama getirilerek brüt takasa alındı.Hissede  1 Aralık’a kadar brüt takas uygulanacak. Brüt takas kapsamında açığa satış, kredili işlem ve internet üzerinden alım-satım emri verilemeyecek. Sadece aracı kurum telefonla aranarak alım-satım işlemleri gerçekleştirilebilecek.

BIST’ten konu ile ilgili KAP’a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

“Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında, FLAP.E paylarında 17/11/2017  tarihli işlemlerden (seans başından) 01/12/2017 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır.
VBTS kapsamında 10/11/2017 tarihinden (seans başından) itibaren 24/11/2017 tarihine (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili  işlemlere konu edilemeyeceği duyurulan FLAP.E paylarındaki açığa satış  ve kredili işlem yasağı, VBTS kapsamında getirilen brüt takas  uygulaması ile birlikte 01/12/2017 tarihine (seans sonuna) kadar devam  edecektir.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail