İki Firmada GREV kararı!
Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş. (EGEEN) konu ile ilgili olarak Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği yazılı açıklama aşağıda yer almaktadır:

Şirketimizin üyesi bulunduğu ve Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde şirketimizi temsil eden Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ile Türk Metal Sendikası arasında 05.10.2017 tarihinde başladığını duyurduğumuz görüşmelerde kanuni süresi içinde anlaşma sağlanamamış, Türk Metal Sendikası grev kararı almış olup grev uygulama tarihi 02 Şubat 2018 olarak bildirilmiştir. Süreç halen devam etmekte olup gelişmeler kamuoyu ile ayrıca paylaşılacaktır.
ALARKO CARRIER SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (ALCAR) konu ile ilgili olarak Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderdiği yazılı açıklama aşağıda yer almaktadır:

Üyesi bulunduğumuz MESS İşveren Sendikası ile işçilerimiz için Toplu İş Sözleşmesi yapmaya yetkili Birleşik Metal İş Sendikası arasında yürütülmekte olan yeni dönem Toplu İş Sözleşmesi’nde anlaşma sağlanamaması üzerine anılan İşçi Sendikası, MESS İşveren Sendikası’na yapmış olduğu tebligatla, şirketimizin de içinde bulunduğu işyerlerinde 22 Şubat 2018 Perşembe günü greve çıkılacağını bildirmiş bulunmaktadır.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail