Birleşme işlemleri bugün gerçekleşiyor
Pimaş hisseleri 29/12/2017 tarihinden itibaren Borsa İstanbul’da işlem görmeyecek. Şirketin Ege Profil ile birleşmiş olmasından dolayı elinde  Pimaş hissesi olanlar 1 TL nominal değerli payları için 0.4933 oranında pay verilecek. Pimaş hissesi olanlar Ege Profil hissesinin kodu olan EGPRO ile portföylerini kontrol edecekler.

Şirketten KAP’a şu açıklama yapıldı:

Borsamızca Ege Profil Ticaret ve Sanayi A.Ş. (Ege Profil) tarafından devralınarak birleşen Pimaş Plastik İnşaat Malzemeleri A.Ş. (Pimaş) ile ilgili olarak, Pimaş ortaklarına verilecek Ege Profil paylarının dağıtım tarihinde, Pimaş’ın Borsa kotunda bulunan paylarının Kotasyon Yönergesinin 23. maddesinin 1. fıkrasının (ç) bendi kapsamında kottan çıkarılmasına karar verilmiştir.

Bu çerçevede, Ege Profil’in 28/12/2017 tarihli özel durum açıklaması ile ilan edilmiş pay dağıtım tarihi olan 29/12/2017 tarihinde Pimaş payları Borsa kotundan çıkarılmış olacağından, Pimaş payları 29/12/2017 tarihinden itibaren işlem görmeyecektir.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail