Yerli Kriptoparamız BTCBAM!

BTCBAM Nedir?

BTCBAM Türkiye’nin ilk ve tek özgün blok zincirine (blockchain) sahip olan kripto parasıdır. Ayrıca; 800 milyon Euro ayni sermayeli Kosova merkezli Spektral Investment Bank ile güçlerini birleştirerek dünyada bir yatırım bankası garantörlüğüne sahip ilk coin olmayı başarmıştır. Türkiye’den daha çok Avrupa ve Asya pazarında bir güç olarak büyümekte olan BTCBAM, Bitturex ve CoinsBit’ten sonra Asya kıtasının en büyük borsalarından birisi olan Probit Global borsasında listelenme anlaşmasına vardı. Asya pazarının büyük ilgisi BTCBAM coininin bir kez daha devlerden biri olduğunu ispat etti.

Neden BTCBAM alayım?

  • Resmi dijital para sertifikasına sahip yerli kripto para birimimiz 🙂
  • Çok yakında dünyanın en büyük kripto para borsası Binance da listelenecek!
  • Avrupada bir yatırım bankası olan Spektral Bank güvencesine sahip
  • Yıl içerisinde alışveriş içinde kullanabilmeniz için altyapısı hazırlanmakta
  • Visa/MasterCard altyapısıyla mağaza alışverişlerinde ve ATMlerde de kullanabilmeniz için altyapısı hazırlanmakta
  • Proje gelirleri, ülkemiz dahilinde 3 dalda sosyal sorumluluk projelerinde değerlendirilecek.

Fiyatı ne kadar?

BTCBAM, probit borsası üzerinden ön satış sürecinde ve 27 mart 2021 tarihi itibariyle ön satıştaki 3. turu tamamlamak üzere. Ön satışta arz edilen 1milyon adet coinden 800bin adedi satılmış durumda.

1.turda 1.95$
2.turda 2.20$
3.turda 2.50$
fiyatlarından alıcı bulan BTCBAM, her turda artan fiyatına rağmen, bir önceki turdan daha yüksek adette satış gerçekleştirdi. 30 Mart 2021 de başlayacak olan 4.turda ise kalan son 200.000 adet civarında BTCBAM, 3.00$ dan alıcılarını bulmayı bekliyor. Siz de bu linke tıklayarak, ön satış sayfasına ulaşabilirsiniz.

Ön satış süreci bittikten sonra ilk olarak Probit borsasında serbest fiyatlı işlem görmeye başlayacak, ve bir yandan da binance borsasında listelenmesi için Changpeng Zhao’nun (CZ, Binance Borsası Kurucusu) resmi twitter hesabından BTCBAM coinimiz ile ilgili duyurusunu bekliyor olacağız.

Peki beklentiler ne yönde?

Binance’da işlem görmeye başlamasının ardından, BTCBAM’ın fiyatlaması ile ilgili yatırımcı beklentisi genel olarak 10$’dan başlıyor. Ben kendi adıma bunun düşük bir beklenti olduğunu düşünüyorum. Neden derseniz, toplamda 21 milyon adet basılan coinin, sadece 1 milyon adetlik küçük bir kısmı ön satışa sunulmuş durumda. Ve banka garantörlüğünde olan ilk coin. Alışverişte kullanılabilir olması vb. gibi özellikler de eklenince daha da değerlenecektir diye düşünüyorum ben. Bir de olur ya, mesela cumhurbaşkanımızdan destek tweeti gelirse siz düşünün 🙂

Nasıl alabiliriz?

Probit borsasının maalesef ki TL yükleme desteği yok. bunun için Binance üzerinden TL yükleyip, Probit üzerinde işlem gören bir kriptopara birimine çevirip transfer etmemiz gerekiyor. Elbette ki hayatınızda hiç coinlerle ilgilenmemiş olabilirsiniz. “Binance ne yahu” ya da “Probit nerden çıktı şimdi” diyor olabilirsiniz 🙂 Hiç problem değil.

Probit borsasındaki ön satıştan BTCBAM alabilmeniz için 3 şeye sahip olmanız gerek:
1- Papara hesabı (bilgi için tıklayın)
2- Binance borsası hesabı (bilgi için tıklayın)
3- Probit borsası hesabı (bu yazıda anlatacağım)

İlk iki adımı nasıl gerçekleştirebileceğinizi önceki yazılarımda anlatmıştım, yanlarındaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz. Probit borsasında hesap açılışı ve yapacağınız işlemler de şu şekilde;

Önce probit anasayfanın sağ üst kısmında yer alan Kaydol linkine tıklayın. Üye formunu doldurduktan sonra size bir doğrulama e-postası gönderecek. Bu işlemleri tamamladıktan sonra üye girişi yapabilirsiniz.

Üye girişi sırasında kafanızı karıştırabilecek şöyle bir detay var; aslında güvenliğiniz için kurulumları yapsanız iyi olur ama uğraşmak istemiyorsanız “şimdilik geç” diyerek kurtulabilirsiniz.

Üye girişi yaptıktan sonra, sağ üst köşeden önce Cüzdan’a tıklayın, sonra altında açılan menüden Para Yatır’ a tıklayın.

Gelen ekranda, para birimi olarak USDT seçip, sağ taraftaki 3 opsiyondan TRC-20 yi seçin ve size verilen cüzdan adresini kopyalayın.

Bu kopyaladığınız cüzdan adresini şimdi binance da para çekme ekranında kullanacağız. Öncelikle binance‘a login olup sonrasında, aktarmak istediğiniz parayı eğer başka bir para biriminde ise USDT ye çevirin. Tüm tutarı çevirmek istiyorsanız maks tuşuna basabilirsiniz. Dönüştürmeyi ön izle tuşuna bastığınızda, elinize kaç USDT geçeceği yazacaktır. Onayladığınızda dönüştürme gerçekleşir. Bu arada yeri gelmişken belirteyim çevireceğiniz tutar en az 150 TL olmalı. Maalesef böyle bir alt limit mevcut.

Ardından üst menüden cüzdan > para çekme linkine tıklayın. Bulamazsanız buraya tıklayabilirsiniz
Açılan ekranda, sol tarafta para birimi olarak USDT seçili olduğundan emin olun.
Sağ tarafta alıcının USDT adresi kısmına, probit cüzdanınızdan kopyaladığınız adresi yapıştırın.
Bu adresiniz sadece TRC-20 tipinde USDT için geçerlidir. O yüzden TRC20 seçeneğini işaretlemelisiniz.
Yanlış bir seçim yaparsanız para transferiniz ulaşmayacaktır. Lütfen bu işlemleri yaparken dikkatli olun.


Bu ekrandaki bilgileri doldurup aktaracağınız tutarı da belirledikten sonra gönder tuşuna basın. Gönder e bastıktan sonra hem e-mail hem de telefonunuza birer güvenlik kodu gönderecek. Bunları tamamlamazsanız transferiniz gerçekleşmez. Bu transfer işleminiz için binance sizden 1 USDT komisyon alacak.

Bu aşamada takılabileceğinizi düşündüğüm bir detay var. Bekledim bekledim e-mail gelmedi, sms gelmedi diyebilirsiniz. O kodların gelmesi için ekrandaki kodu al tuşlarına basmanız gerek arkadaşlar, otomatik gelmiyor 🙂 Birde bu para transferi yarım saat kadar sürebiliyor, anında gerçekleşmedi diye telaşlanmayın 🙂

Şimdiii… Probite USDT niz aktarıldı herşey okey 🙂
Bu USDT ile direk BTCBAM probit önsatış sayfasına gidip %5 bonus kazanarak alım yapabilirsiniz.
Ama ben isterim ki %10 bonus alın 🙂
Probit borsasının kendi para birimi PROB ile alırsanız bu %10 bonusu kazanmış olacaksınız.

Probit üst menüden borsa ya tıklayın.. Varsayılan olarak prob/usdt alım satım ekranı gelmiş olmalı.
(Eğer farklı bi coin birimi geldiyse sağ taraftaki ok’a tıklayıp prob diye aratarak ulaşabilirsiniz.)

Ekranın alt kısmında al-sat emirbölümü var. Burdan 100% e tıklayıp satın al a tıkladığınızda, tüm usdt bakiyenizi prob a çevirmek için emir vermiş olursunuz. Emir anında gerçekleşmeyebilir, emir verdiğiniz fiyattan alıcı gelmesi gerek çünkü.

Neyse artık %10 bonus ile BTCBAM almaya hazırsınız 🙂
Probit üst menüden IEO’ ya tıklayıp buradaki listeden BTCBAM’ a tıklayabilirsiniz.
Ya da ben sizi hiç yormayayım direk burdan tıklayın 🙂


Tüm prob bakiyenizle almak için 100% tıklayıp koşulları kabul ediyorum onay kutucuklarını işaretledikten sonra satın al tuşuna basın. İşlem gerçekleştiktan sonra mevcut bakiyenizi alt kısımda göreceksiniz.

Ön satış süreci tamamlandıktan sonra bu kısımda yazan tutar, cüzdanınıza aktarılacak.

Bitti bu kadar 🙂

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail