Türkiye Başta Olmak Üzere Dünya Ayakta! TERÖRE HAYIR!

 

 

İspanya’nın Katalan Şehri Barcelona’da DAEŞ Terör Örgütünün yaptığı saldırı da 13 kişi hayatını kaybederken 100 kişi de yaralandı. Olaydan sonra dünya liderleri ve önde gelen isimleri yaptıkları açıklamalarda aynı dileği dile getirdi : “Teröre Karşı Birlik ve Barış Dolu Bir Dünya”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Terör belasının gaddar yüzünü bir kez daha gözler önüne seren ve sadece İspanya’ya değil, tüm insanlığın ortak değerlerine yöneltilmiş olan bu saldırıları şiddetle kınıyorum” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin dost İspanya halkının acısını yürekten paylaştığını ve müttefik İspanya ile bu zor gününde tam bir dayanışma içinde olduğunu vurguladı.
ABD Başkanı Donald Trump, Barcelona’daki terör saldırısının ardından, “ABD, İspanya’nın Barcelona kentindeki terör saldırısını kınıyor ve yardım için ne gerekliyse yapacak. Sağlam ve güçlü olun, sizi seviyoruz” diye tweet attı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise İspanya Kralı 6’ncı Felipe’ye gönderdiği taziye mesajında, sivillere yönelik bu acımasız ve kinik saldırıyı kararlı şekilde kınıyoruz” dedi.
İspanya’daki terör eylemi sonrası NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, “Barcelona’daki korkunç saldırıyı kınıyorum. Düşüncelerim olayın mağdurlarıyla. Teröre karşı mücadelede birlik içindeyiz” diye tweet attı.
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail