Bankacılık hisselerinde dalgalanma sürüyor

Bankacılık hisselerinde dalgalanma sürüyor

Gün içindeki ışıklı planlama, endeks sektöründeki satış baskısı üzerinde çalışmasına rağmen günü 102.282 seviyesinde (% -1.13) tamamladı.

“BIST 100 100 Banka hisselerine satış baskısı ile olumsuz ST

Gün içindeki ışıklı planlama, endeks sektöründeki satış baskısı üzerinde çalışmasına rağmen günü 102.282 seviyesinde (% -1.13) tamamladı. Yükselişe TKFEN (% 3,29) dikkat çekerken, TAVHL (% -6,09) en dikkat çeken hisse senedi oldu. ABD-Türkiye, S-400’ün Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili gerginliğinin nedenleri arasında “İşin sonunda S-400’ün, geri dönüşümümüzün hiç bir zaman üretime girmediğini” ilan etmeyi planladığınızı, bir süre daha devam edeceğinizi açıklıyoruz. Önceki yılın menkul kıymet istatistiklerine göre, 1 Mart haftasında 198.7 milyon ABD doları tutarında net hisse elde mersin eskort eden yabancılar, 50.9 milyon ABD Doları tutarında Devlet İç Borçlanma Menkul Kıymetleri (GDDS) ve 600 Bin ABD Doları tutarında Kurumsal Borçlanma Menkul Kıymetleri (SIS) satmıştır. .

USDTRY USD devam ediyor

Merkez Bankası’nın kararının ardından USDTRY paritesi 5.42 USD’ye yükseldi ve ECB faiz oranı kararının ardından yükselen Dolar endeksi ile 5.46 seviyelerini test etti. 223K açıklamasının dolar endeksindeki olumlu görüşü desteklediğine dikkat edin. Tarım Dışı İstihdam verileri, ortalama zaman kazancı ve bugün açıklanacak işsizlik oranları izlenebilmektedir. Eğer aynı performans ile aynı performansa göre 304K’da kurulan Non-Farm’ın verileri önceki aydaki beklentilere göre açıklanırsa, USDTRY dolar endeksinin değerlenmesi ile yukarı doğru bastırılabilir.

EURTRY sonrası ECB bir’den sonra hafifçe düştü

EURBY paritesinde TCMB, dün dokuzuncu faiz oranını değiştirmeyen ve faiz oranını en az 2019’dan 6.12’ye kadar sabit bırakan TCMB’nin faiz oranlarını 6.15’te tutmaya karar verdi. Yılın dördüncü çeyreğinde GSYİH, Euro bölgesinde yıllık bazda% 1,1 oranında büyüdü.

EURUSD… Ekonomik büyüme riskinin dezavantajı EUR

ECB faiz oranlarını değiştirmedi. Başkan Draghi’nin EURUSD paritesinde 1,12 seviyesine düşen ifadelerinin Avro’yu bastırdığını görüyoruz. Avrupa Merkez Bankası, Avro Bölgesi için büyüme ve enflasyon tahminlerini azalttı. Ocak ayında Almanya Fabrika Siparişleri takip edilecek.

XAUUSD ine yatay rotasını devam ettiriyor X

Küresel büyümedeki yavaşlama ve küresel risk algısı konusundaki rapora rağmen, OECD devam eğilimini sürdürmüştür. 1290 – 1280 bandında ECB açıklamaları ile birlikte hareket etmesine rağmen, uzun vadeli risk riski yeniden ortaya çıkarken, yukarı doğru destek görülebilir.

GLDGR… USDTRY Rise işi ile baş başa

225’te işlem gören gram altın için USDTRY paritesi 5.46’ya yükseldi.

BRENT yatay 66 USD yatay yatay BR

ABD’de ham petrol stoklarının artmasıyla birlikte ABD’de açıklanacak Baker Hughes Borehole Number verileriyle 66US $ Brent Oil izleyecektir. Brent’te hafif bir düşüş gözlemlenebilir.

S & P 500 ı yoğun veri akışı izlenecek S

ABD’nin oğlu 10 yıl boyunca en yüksek dış ticaret açığı vermişken, endeks 2.765 puandan yüzde 0,20’ye yükselmiş ve ECB’nin büyüme ve enflasyondaki olumsuz revizyonu risk iştahının olumsuz etkisi olmuştur. S & P 500 endeksi dış mekanda olumlu etki yapacak.

mersinkatalog.com

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail