10 Milyon TL’lik Yatırım!

Türkiye’de süt sektörünün kurucularından Pınar Süt, yatırımını bu kez Pınar Protein’e yaptı. Firma üç yıllık bir pazar araştırması ve buna paralel ürün geliştirme sürecinin sonucunda, doğru beslenmeyi amaçlayan ve hayatında spora yer veren herkesin en çok ihtiyaç duyduğu “proteini”, sağlıklı yaşamın en önemli gıdalarından “süt” ve “yoğurt” la birleştirdi.

10 milyon TL yatırım ile yeni bir kategori oluşturan firma,yüzde 70 daha fazla protein içeren vanilya aromalı ve kakaolu laktozsuz “Pınar Yüksek Proteinli Süt” ile 16 gram protein içeren “Pınar Yüksek Proteinli Yoğurt”u tüketicilerin beğenisine sundu.

“Pınar Süt olarak hem tüketicilerimize, hem de gelecek nesillerimize sorumluluğumuz çok büyük ve biz bunun farkında bir markayız.” diyen yönetim kurulu başkanı İdil Yiğitbaşı, “Türkiye’yi tanıştırdığımız ilklerle her zaman sektörün bir adım önünde yola devam ediyoruz. Yenilikçi yaklaşımımız ile Ar-Ge faaliyetlerimize ağırlık vererek hem Türkiye pazarında, hem de yurtdışı pazarda yeni ürünler sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Bugün Türkiye’nin 18-19 milyon tonluk süt üretimiyle dünyanın sekizinci büyük üreticisi olduğunu belirten Yaşar Holding İcra Kurulu Başkanı Mehmet Aktaş ise şu değerlendirmeyi yaptı: “Yeni ürünlere yatırımın artmasıyla özellikle süt sektöründe Türkiye’nin dış ticarette değer yaratma kapasitesi gelişecek. Geleceğimiz süt sektöründe bugünkü 300 milyon dolarlık ihracatı 1 milyar dolara çıkarmak, çok zor bir şey değil.Yeter ki bu tür katma değeri yüksek ürünler üretelim.”

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail