HABER ANALİZ : XU100 Endeks Analizi

Fiyat ve 5 Günlük Hareketli Ortalama

En son 1 gün önce kısa vadeli hareketli ortalamasını yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi. Fiyat, 5 günlük hareketli ortalamanın üzerinde seyrettiği için alış pozisyonunu koruyor.

5 ve 20 Gün Hareketli Ortalama

Son 2 gündür 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamasına doğru yükselerek güç kazanıyor. 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamanın altında seyrettiği için satış pozisyonunu koruyor.

20 ve 50 Gün Hareketli Ortalama

En son 40 gün önce 20 günlük hareketli ortalama, 50 günlük hareketli ortalamasını aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi. 20 günlük hareketli ortalama, 50 günlük hareketli ortalamanın altında seyrettiği için satış pozisyonunu koruyor.

Commodity Channel Index (CCI)

CCI, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 1 gün önce -100 seviyesini yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi.

Momentum

Momentum, aşırı satım bölgesinde bulunuyor. En son 14 gün önce yeniden aşırı satım bölgesine girmesi düşüşün bir süre daha devam edebileceği şeklinde değerlendirilebilir.

Relative Strength Index (RSI)

RSI, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 1 gün önce 30 seviyesini yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi.

MACD

MACD, hareketli ortalamasının altında olması sebebiyle satış pozisyonunu koruyor. En son 2 gündür güç kazanıyor.

Stochastics

Stokastik, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. Stokastik, 20 seviyesini yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi.
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail