19.12.2019 PETKİM TEKNİK GÖRÜNÜM

Fiyat ve 5 Günlük Hareketli Ortalama
En son 2 gün önce kısa vadeli hareketli ortalamasını aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi. Fiyat, 5 günlük hareketli ortalamanın altında seyrettiği için satış pozisyonunu koruyor.
5 ve 20 Gün Hareketli Ortalama
En son 2 gün önce 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamasını aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi. 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamanın altında seyrettiği için satış pozisyonunu koruyor.
20 ve 50 Gün Hareketli Ortalama
En son 3 gündür 20 günlük hareketli ortalama, 50 günlük hareketli ortalamasına doğru düşerek güç kaybediyor. 20 günlük hareketli ortalama, 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde seyrettiği için alım pozisyonunu koruyor.

Momentum
Momentum, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 20 gün önce aşırı alım bölgesinden çıkarak olası bir sat sinyali verdi.
Relative Strength Index (RSI)
RSI, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 82 gün önce 30 seviyesini yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi.
MACD
MACD, hareketli ortalamasının altında olması sebebiyle satış pozisyonunu koruyor. En son 18 gün önce hareketli ortalamasını aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi.
Stochastics
Stokastik, aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. Hareketli ortalamasını aşağı yönde kesmiş olması, çok kesin olmasa da, kısa vadeli bir düşüş olasılığına işaret ediyor olabilir.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail