Haftalık Teknik Analiz 10/09/2017


Herkese merhaba,

Bayram tatili sonrasında, yani geçtiğimiz hafta, BİST100 endeksi  düşüş eğiliminde kalarak, yüzde 1.42 değer kaybı ile 108.451 seviyesinden kapattı. Bu hafta, yön konusunda belirleyici olacak gibi görünüyor.
Bu haftayı etkileyebilecek gündem konuları;
-Büyüme verileri
-TCMB faiz kararı
-Cari işlemler dengesi
-İşsizlik ve bütçe verileri
-Yurtdışı gelişmeler

11-15 Eylül haftası için, göstergeleri dikkatimizi çeken bazı hisseleri de analiz edelim. Tabii ki, tekrar hatırlatmakta fayda var, piyasayorumu.com bünyesinde adı geçen hiç bir hisse senedi al-sat-tut tavsiyesi içermez. Bu analizler, eğitim kapsamındadır ve yanılma payı içerir. Eğitim yazılarımızdan faydalanarak, kendi analizlerinizi yaparak, kendi risk tercihlerinize uygun şekilde kararlar almanızı temenni ederim 🙂ADNAC

Geçtiğimiz hafta 0.90 direnç çizgisinin üzerine çıkarak, bu seviyeyi artık bir destek haline getirdi. Adana Çimento günlük grafiğinde, aynı zamanda bir fincan kulp formasyonu görünümü de söz konusu. Ancak 0.88 altındaki kapanışlarda dikkatli olmakta fayda var.

BJKAS

Haziran ayından itibaren yeniden yükselen trende geçen Beşiktaş günlük grafiğinde, fiyat orta vadeli destek seviyesinde. Günlük kapanışlarda 4.72 üstünde kalması bu hafta için olumlu sayılabilir. 4.97 ve 5.08 de direnç seviyeleri olarak görünmekte.

ECILC

Yükseliş trendi devam eden Eczacıbaşı İlaç, geçtiğimiz hafta endeksin düşüşünden pek etkilenmemiş gibi görünüyor. Önümüzdeki hafta için 4.52 üzeri kapanışlar olumlu olarak değerlendirebilir. 

PRKME

Park Maden de, geçtiğimiz haftaki endeks düşüşünden pek etkilenmeyen hisselerden. 4.50 direnci üstünde kapanışlarda izlemeye alınabilir.

VAKFN

Geçtiğimiz hafta bedelsiz sermaye arttırımında bulunan Vakıf Finansal Kiralama, 2.07 seviyesinde güçlü bir desteğe sahip. Düşeni kırmış ve teyid almış görünüyor. Ancak yine de her zaman olduğu gibi stop seviyesine sadık kalınmalı.

 

Önemli not:
*Burada yer alan analizler sadece teknik düzeyde yapılmıştır.
*Burada bahsi geçen hisseler, sizin risk kabulünüze uymayabilir.
*Burada yer alan analizler, kesinlikle al-sat-tut tavsiyesi içermez. Sadece analistin kişisel bakış açısını içerir.
Ayşenur Doğan
Twitter: @aysenurdogan88Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail