BIST 100 (XU100) Endeks Analizi

Teknik Yorum

Son 2 gündür fiyat düşerken işlem hacminin azalması, satıcıların çok da istekli olmadığı şeklinde değerlendirilebilir.Kısa vadeli göstergeler genelde Sat konumunda bulunuyor. Orta vadeli göstergeler son dönemde belirgin Sat sinyalleri vermeye başladı.Hisse kısa-orta vade hareketli ortalamalarının altında seyrediyor.
Fiyat ve 5 Günlük Hareketli Ortalama

En son 3 gün önce kısa vadeli hareketli ortalamasını aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi. Fiyat, 5 günlük hareketli ortalamanın altında seyrettiği için satışpozisyonunu koruyor.

5 ve 20 Gün Hareketli Ortalama

En son 3 gün önce 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamasını aşağı yönde keserek olası bir satsinyali verdi. 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamanın altında seyrettiği için satış pozisyonunu koruyor.

20 ve 50 Gün Hareketli Ortalama

En son 12 gün önce 20 günlük hareketli ortalama, 50 günlük hareketli ortalamasını aşağı yönde keserek olası bir satsinyali verdi. 20 günlük hareketli ortalama, 50 günlük hareketli ortalamanın altında seyrettiği için satışpozisyonunu koruyor.

Commodity Channel Index (CCI)

CCI, aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. En son 8 gün önce -100 seviyesini yukarı yönde keserek olası bir alımsinyali verdi.

Momentum

Momentum, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 7 gün önce aşırı satım bölgesinden çıkarak olası bir alımsinyali verdi.

Relative Strength Index (RSI)

RSI, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 126 gün önce 30 seviyesini yukarı yönde keserek olası bir alımsinyali verdi.

MACD

MACD, hareketli ortalamasının altında olması sebebiyle satış pozisyonunu koruyor. En son 1 gün önce hareketli ortalamasını aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi.

Stochastics

Stokastik, +20 seviyesinin altında ve aşırı satım bölgesinde bulunuyor. Stokastik, 80 seviyesini aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi.
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail