‘Türk Telekom’a müdahale hakkımız var’

Başbakan Binali Yıldırım, Borsa’da işlem gören Türk Telekom hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, “Kamu olarak müdahale hakkımız var” diye konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım durumu belli olmayan Türk Telekom hakkında açıklama yaptı.

Türk Telekom’un ortaklıktan kaynaklanan sıkıntılardan kurtulduğunu belirten Yıldırım, “Ekimin başında süre doluyor. Ve bizim kamu olarak bu sözleşmeyi temerrüt hali olduğu için müdahale etme hakkımız var. Bankaların alacağı var. Biri gelip diyecek ki, ben bu borçları üstleniyorum ve yeni ortak olmak istiyorum. Kabul ediyor musun? Şartlar uymazsa borcunu öder. Kamu olarak bundan bir zararımız söz konusu değil” dedi.

TÜRK TELEOM’DA NELER YAŞANDI?

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, ana hissedarı Oger’in borçlarını geri ödemekte zorlandığı Türk Telekom’da, hissedarlık yapısının değişebileceğini, önemli olanın şirketin işleyişinin sürmesi olduğunu söylemişti. Arslan Ankara’da Türk Telekom ile Türkiye Haber-İş Sendikası toplu iş sözleşmesi imza töreni sonrası yaptığı açıklamada, “Sözleşme kapsamında Hazine veya Hazine temsilcisi olan bizler gereğini yaparız. Zaten bununla ilgili işlemler yürüyor” diye konuşmuştu.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail