Etiler Marmaris’ten önemli transfer

Etiler Marmaris’ten önemli transfer
Etiler Marmaris’ten önemli transfer

Gıda sektörünün tanınmış ismi, eski Beşler Gıda  vePaşa Döner (Dönersan) CEO’su Cemal Tanyel 1 Aralık 2017 tarihinde Etiler Marmaris CEO’luğu görevine atandı.

İş hayatına 1974 yılında, İstanbul Canlı Hayvan Borsasında stajyer olarak başlayan Tanyel, 43 yıllık meslek yaşamı boyunca Besicilik, Kırmızı Et, Tavukçuluk, Yem, Gıda Üretimi ve Perakende ile Hızlı Yiyecek Sektörlerinde çeşitli kademelerde görev yaptı. 1993 yılından bu yana görev yaptığı şirketlerin tepe yöneticiliğini yapan Tanyel, son olarak Beşler Gıda Yatırımları A.Ş’de CEO’luk görevini yapıyordu.

Tanyel 2013-2016 yılları arasında “Paşa Döner-Vezir Döner”’ CEO’luğu yapmış, şirket 2015 ve 2016 yılında, TOBB tarafından verilen “En Hızlı Büyüme” ödülüne layık görülmüştü.

Yönettiği şirketlere verilen ve kendisine ait çok sayıda ödüle sahip olan Tanyel son olarak, Uluslararası Akreditasyon Derneği’nden (ULAK), “2017 Yılı İlk Yarısı En Başarılı CEO” ödülü aldı.Etiler Marmaris, geçen Kasım ayı içerisinde sermayesini 11 milyon 625 bin TL’den, 15 milyon TL’ye çıkartacağını açıklamıştı. Şirket, şu anda Türkiye’nin 15 ilinde, 51 olan bayi sayısını ise 2019 yılı sonuna kadar 100’e çıkartmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda, sektörün önemli ismi Cemal Tanyel’in tek ve tam yetki ile şirketin başına getirilmesi, sermayesini arttırarak büyüme sürecine giren Etiler Marmaris’in hedeflerine ulaşmasında çok önemli bir hamle olarak değerlendiriliyor.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp, yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail