BİST100 Analizi 15/08/2017

Arkadaşlar merhaba,

Biliyorsunuz bugün birçok küçük yatırımcının panikleyerek zararına satışlar yapmasına sebep olan bir düşüş yaşadık.





Son bir aydır EN ÜST BANT da geziyorduk.  Acaba BİST100 bunun da üstüne çıkıp kendine yeni bir bant oluşturur mu diye gizli bir heyecan ve pembe hayaller içindeydi bir çok yatırımcı, keza ben de bunun hayalini kurmadım diyemem. Ama tabii ki hayaller başka, gerçekler başka, olması gereken oldu, gündemde bir şeyler bahane oldu ve düştü. Kızmayın da, aslında iyi oldu. En üst bantta diken üstünde duruyorduk.




Bakalım grafiğe neler olmuş…

Bist 100 benim çizdiğim destek-direnç bantları içerisinde, 2 bant aşağıya düşmüş. Turuncu bantlar da son 1 aylık hareketlerin destek direnç çizgileri.  Aslında hafiften bir OBO (omuz baş omuz  formasyonu, genelde sonrasında düşüş getiren bir formasyondur) benzeri bir oluşum da var beni rahatsız eden. Eğer OBO çalışırsa, 104K ları görmek mümkün.
Ancak eğer aylık destekler çalışırsa, 106K dan yukarı dönüş yapmasını ya da en azından yatay seyretmesini beklerim.

Bu da uzun vade görünüm. Yılbaşından beri devam eden bir ralli. Yeşil daire içine aldığım alana dikkat edin. Sanki bugünkü oluşuma oldukça benziyor başlangıç kısmı. Devamı da tekerrür edebilir belki. Bu senaryo gerçekleşirse, yatay sayılabilecek bir seyir olacaktır. Yani 107-108K seviyelerinde.


Tabii ki bunların tümü birer tahmin. Gerçekte ne olacak, izleyip göreceğiz…
Sağlıcakla kalın…
PiyasaYorumu.com



Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail