430 milyonluk ihale beklentisi!
Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri (PRKAB) dev ihale için yeniden teklif verdi. Türkiye Elektrik İletim A.Ş.’nin (TEİAŞ) vereceği karar bekleniyor. Prysmian Kablo, 14.09.2017 tarihinde Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) tarafından düzenlenen TKABÇY.7 Referanslı, “İzmit Körfez Geçişi Güç Kablosu Bağlantı Projeleri Yapım İşi ihalesine” teklif vermiş ancak ihale komisyonu, “ihaledeki tek teklif ile yeterli rekabetin sağlanamadığı kanaati oluştuğundan ihalenin iptal edilmesine” karar vermişti. İhalenin iptal kararı ise 24.10.2017 tarihinde duyurulmuştu.

İHALEYE YENİDEN TEKLİF VERDİ

Prysmian Kablo, 27.11.2017 tarihinde yeni bir açıklama yaparak ihaleye yeniden teklif verdiğini duyurdu.
KAP’a yapılan açıklamada, “İzmit Körfez Geçişi Güç Kablosu Bağlantı Projeleri Yapım İşi için Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) tarafından, TKABÇY.10 referansı ile yeniden ihale düzenlenmiş olup, söz konusu ihale bugün sonuçlanmıştır. Şirketimizce bugün sunulan teklifin, bir önceki ihalede olduğu gibi ihale kapsamında verilen tek teklif olduğu öğrenilmiştir. İhale konusu projeyi kapsayan sözleşme henüz imzalanmamış olup, değerlendirmeler neticesinin olumlu olması halinde Şirketimiz sözleşmeyi imzalamak üzere davet edilecektir.”
430 MİLYON LİRALIK DEV İHALE

İhale konusu projeye ilişkin detaylara bakıldığında ise tutar 429.866.527 TL+ KDV. Projenin süresi sözleşme imzalanması ve yer tesliminden itibaren 600 gün. Dev ihalenin şirketin ortaklık payına düşen kısmın kamuya açıklanan son gelir tablosundaki brüt satış hasılatına oranı ise %52.
Prysmian yönetiminin ve yatırımcıların yakından takip ettiği yeni ihale sonucunun yakında açıklanması bekleniyor.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail