Conceal.Network – CCX  İnceleme

                PiyasaYorumu ekibi olarak sizlerle ekonominin tüm araçlarına dair makalelerimize devam ediyoruz. Uzun bir süredir BTC ve türevleri ile ilgili bir yazı paylaşmıyorduk. Bu yazımızda size yeni ortaya çıkan bir coin olan CCX (Conceal) hakkında inceleme yapacağız.

 

                CCX Nedir?

                Conceal.Network tarafından çıkartılan CCX, %100 açık kod kaynaklı, herkes tarafından geliştirilebilir aynı zamanda finans kuruluşlarının katılımı olmadan mevduat ve yatırımlara sahip, merkeziyetsiz bir blok banka olarak kendini ifade ediyorlar.

Tamamen kişisel verilere dikkat edilmesi ve normalde tüm kripto paralarda olması gereken ama birkaç tanesi hariç hiçbirinde olmayan kişisel verilerin gizliliği konusundaki hassas olması diğer coinler karşısında büyük bir avantaj sağlıyor. Bu konu iki noktadan önemli birincisi yatırımcıların birçoğu kişisel verilerin paylaşımdan rahatsız oluyor. İkincisi ise ilerleyen süreçte tüm coinler gelen talepler ile bu kişisel verilerin gizliliğini sağlamaya mecbur kalacaklar. Bunun için yatırım yapmaları gerekebilir, yatırımcılarda kısa sürelide olsa güven kaybı olabilir ve bunların negatif yansıması da olabilir. CCX ise bunları en baştan çözdüğü için herhangi bir sıkıntısı olmayacak. Bunların haricinde CCX’in geliştirici ekibi sohbet kanallarından ulaşılabilir durumda ve her türlü sorulara samimiyetle cevap vererek yardımcı olmakta. Sohbet kanallarından herkes ile iletişim kurmaktalar.  Kripto para konusunda bilgisi olan, kodlama yapabilen kişilerden isteyenleri ekibe katılmasını sağlamaktadırlar.

Hacker saldırılarından korunma yöntemi olarak; mesajları genel ağlar üzerinden göndererek hackerların para transferlerini izlemesini engelleyerek çözmüşler. Bu yöntemi Etik Hackerlar “düşünüldüğü zaman basit ama uygulaması zor ve kesinlikle etkili bir yöntem olduğunu” ifade etmektedirler.

CCX Özellikleri nedir?

 

Anonim ödemeler için bir defalık adresler kullanılmaktadır.

CCX’in herhangi bir sahibi yok, herkes katılabilir. Gönüllü kişiler tarafından geliştirilip, sürdürülmekte ve finanse edilmektedir.

CCX işlemlerinde, gönderen ile alıcı arasında bir bağlantı kurulmamaktadır.

Paranızı güvende tutmak için 3.kişilere güvenmeniz gerekmiyor.

CCX, tamamen takas edilebilir. Bütün coinler eşittir ve herhangi bir coin, daha önceki işlemler sebebiyle kara listeye alınması mümkün değildir.

PoW hash işlem dizaynı CPU & GPU mining desteği, ASIC’lere karşı dirençli olacak şekilde geliştirilmiştir.

Merkeziyetsiz bankacılık da, mevduat ile yılda %4’e varan faiz oranı ve %12’ye varan yatırım oranı imkanı bulunmaktadır.
Hangi Borsalarda İşlem Görmektedir?

 

CCX işlem gördüğü borsalar ve web siteleri aşağıdadır;

STEX                                     : www.stex.com

GRAVIEX                              : www.graviex.net

FINEXBOX                          : www.finexbox.com

KOMPLER                           : kompler.exchange

LETSDOCOINZ                   : www.letsdocoinz.com

FIRSTCRYPTOBANK        : www.fcryptobank.com

 

Ayrıca madencilik (mining) yapmak isteyenler ve meraklıları Modpool (conceal.modpool.com) ve Herominers ( conceal.herominers.com ) havuzlarını inceleyebilirler. Türk kullanıcılar için Herominers’in çok başarılı olmasa da Türkçe dil seçeneği olduğunu belirtelim.

CCX maksimum arz edilecek miktar 200.000.000 CCX olarak belirlenmiş. Bu makaleyi yazdığımız 23.02.2019 akşamına kadar toplam arz olunmuş CCX miktarı ise 13.166.182 adet. Borsalarda dolaşımda olan CCX miktarı 3.650.371 adettir. CCX’in piyasa değeri coinmarketcap verilerine göre 23.02 akşamı 166 BTC olarak görünmektedir.  Anlık olarak değerleri makalenin alt kısmında görebilirsiniz.

Projeleri Neler?

 

Bu kısmı Conceal’ın sitesinden yazacağım ve aynı sitedeki gibi üçe bölerek.

 

  1. Biten Projeleri

Mevduat 1.0

ASIC Direnci

Şifreli Messenger 1.0

LWMA

GUI Tasarımı

Mevduat 2.0

CN Conceal – Kendi Benzersiz Algoritması

 

  1. Devam Eden Projeleri

 

Fortress Güncellemesi

Web Cüzdan

 

  1. PLANLANAN PROJELER

 

P2P Kredi Platformu

Atom Değişimleri

Blok Bonusları

OpenAlias

DIRA

Mobil Cüzdanlar

 

 

 

 

 

 

Yazar notları;

  • Gelişmekte olan dijital paralara yatırım yapanlar için CCX gelecek vaad edenler arasında yer almakta.
  • Birçok coinin öngöremediği gelecekteki ihtiyaçları karşılamakta.
  • Açık kod kaynaklı olması ve gönüllü esasına dayanması art niyetli suiistimalleri azaltıyor.
  • Hackerlara karşı alınan yöntem oldukça kırılması güç bir yöntem olması ve kripto paralara karşı yapılan saldırılar düşünülürse güven veriyor.
  • Sorunlu olan kısmı birçok token ve coine göre mantıklı, gerçekçi ve düzgün projeleri olmasına rağmen bu projeleri somut veriler ile Türk yatırımcılara aktarabildiklerini düşünmüyorum. Sosyal medya ve kitle iletişim araçlarını daha fazla kullanarak daha fazla Türk yatırımcıya ulaşmaları gerektiğini düşünüyorum.

 

Arkadaşlar aşağıda Conceal Network’un bilgilerini de koyuyorum daha fazla bilgi isteyen ve araştırma yapmak isteyenler buralardan bilgi alabilirler. CCX ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmamı sağlayan ve CCX’in Türk geliştiricilerinden biri olan Okan beye teşekkürlerimi sunarım.

Onur Özgür

 

 

 

Linkler:

Conceal.Network:
Website: https://conceal.network
Github: https://github.conceal.network
Discord: https://discord.conceal.network
Twitter: https://twitter.com/ConcealNetwork
Telegram Haber Kanalı: https://t.me/concealnetwork
Telegram Kullanıcı Grubu: https://t.me/concealnetworkusers
Facebook: https://www.facebook.com/concealnetwork
Medium: https://medium.com/@ConcealNetwork
Reddit: https://www.reddit.com/r/ConcealNetwork/
Bitcointalk: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4515873
Piyasa Bilgileri: https://www.coingecko.com/en/coins/conceal

 

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail