Denizbank’tan söylentilere ilişkin önemli açıklama!

Bir süredir ABD’de devam etmekte olan Reza Zarrab davası ile ilgili suçlamalarda yer aldığı öne sürülen Deniz Bank, bu söylentileri yalanladı.

Şirketten KAP’a yapılan bildirim şu şekildedir:

Sermaye Piyasası Kurulu’nun Özel Durumlar Tebliği’nin (II-15.1) “Haber veya Söylentilerin
Doğrulanması” başlıklı 9. maddesine istinaden yapılan açıklamadır:

ABD’de görülmekte olan Mehmet Hakan Atilla davasında, itirafçı olduğu belirtilen Rıza Sarraf tarafından yapılan açıklamalarda DenizBank’ın da adının geçtiğine dair sosyal medyada Bankamız hakkında asılsız söylentiler yer aldığı görülmüştür.

DenizBank 2004-2013 yılları arasında İstanbul Altın Borsası Başkanlığı tarafından takas bankası olarak görevlendirilmiş; bu çerçevede T.C. Hazine Müsteşarlığı tarafından onaylanan ve Borsa Yönetim Kurulu’nca üyeliği kabul edilen bütün üyelerin hesap açılışları ve altın takas işlemleri ile ilgili mevzuat kapsamında tarafımızca yürütülmüştür. Altın Borsası’nda işlem yapan bütün kurumların Bankamızda hesap açılışları zorunlu olup, yapılan yurt içi işlemlerin takası müşterilerin çalıştıkları bankalardan gönderilen bedellerle kapatılmaktadır. İşlemler yurt içi altın alım satımından ibaret olup, yurt dışı bağlantılı herhangi bir işlem yapılmamıştır. Bankamızca kamu görevi sorumluluğuyla bu işlemlere aracılık edilmiş olup, Rıza Sarraf’ın sahibi olduğunu belirttiği Royal Denizcilik firmasının Bankamızla hiçbir zaman çalışması olmamıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail