Yıldırım’dan KOBİ’lere ‘geri ödemesiz’ kredi müjdesi

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Ekonomik anlamda esnafa destek verdiklerinin altını çizen Yıldırım, KOBİ’lere yüzde 70 ödemesiz kredi imkanı sağlayacaklarını söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti’nin grup toplantısında konuştu. Özellikle ekonomi özelinde önemli açıklamalarda bulunan Yıldırım, KOBİ’lerin teknoloji düzeyi yüksek ürün ve yatırımlara girmeleri durumunda yüzde 70 ödemesiz yüzde 30’u geri ödemeli toplam 500 milyon destek vereceklerini ifade etti.

Yıldırım’ın konuşmasında satırbaşları ise şöyle;

Bir diğer gelişme gümrük kapılarında. Gümrük kapıları malların ve ziyaretçilerin karşılaştıkları, bizim vitrinimiz niteliğindedir. Kara gümrük kapılarımıza gelen ve giden bütün araçlar artık otomatik plaka okuma ve kaydetme sistemi ile çalışacak. Yarın itibarıyla 17 sınır kapımızda kurulan sistem faaliyete geçecek. Kapıköy, Sarp ve Türközü sınır kapılarında da sistem çalışmalar biter bitmez faal hale gelmiş olacak.

“5 BİN ENGELLİ KARDEŞİMİZE İŞ VERECEĞİZ”

Engelli vatandaşlarımızın hakkını teslim eden onlara öncelik sağlayan tek parti AK Parti’dir. 2002’de 5777 memur vardı. Şimdi 52 bin 236. 10 kattan fazla büyük. 365 binin üzerinde engelli vatandaşımıza iş, aş sağladık 15 yılda. 15 yıl içinde engellilerle ilgili kapsamlı yasayı da AK Parti iktidarında biz çıkardık. Önümüzdeki sene, 2018’de 5 bin engelli kardeşimize iş vereceğiz. Hayırlı uğurlu olsun. E-KPSS sınavının geçerlilik süresi 2 yıl. Hakları yanmasın diye bunu 4 yıla çıkarıyoruz.

“BÜTÇEMİZİN BÜYÜKLÜĞÜ 763 MİLYAR LİRA”

16. kez bütçe yapıyoruz. Bu yılki bütçemizin büyüklüğü 763 milyar lira. 2002 yılında AK Parti ilk bütçesini yaparken bütçenin manzarası neydi? Gelirlerinin yüzde 43’ünü doğrudan faize ödüyordu. Birikmiş faiz borcuna neredeyse bütçenin yarısını faize veriyordu. Geriye kalan yüzde 57 ile de ne yapacaksan yapacaksın. 2018 bütçesinde faize vereceğimiz miktar yüzde 9. Bu bütçede yüz 100’ün 88 lirası bizde kalıyor, 12 lirasını faize veriyoruz. 15 yılda 86 liradan 12 liraya düşürdük.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail