XBANK Teknik Analiz

Fiyat ve 5 Günlük Hareketli Ortalama

En son 3 gün önce kısa vadeli hareketli ortalamasını aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi. Fiyat, 5 günlük hareketli ortalamanın altında seyrettiği için satış pozisyonunu koruyor.

5 ve 20 Gün Hareketli Ortalama

En son 4 gündür 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamasına doğru düşerek güç kaybediyor. 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamanın üzerinde seyrettiği için alım pozisyonunu koruyor.

20 ve 50 Gün Hareketli Ortalama

20 günlük hareketli ortalama, 50 günlük hareketli ortalamanın altında seyrettiği için satış pozisyonunu koruyor.

Commodity Channel Index (CCI)

CCI, aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. En son 3 gün önce +100 seviyesini aşağı yönde keserek olası bir satsinyali verdi.

Momentum

Momentum, aşırı alım bölgesinde bulunuyor. En son 9 gün önce yeniden aşırı alım bölgesine girmesi yükselişin bir süre daha devam edebileceği şeklinde değerlendirilebilir.

Relative Strength Index (RSI)

RSI, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 29 gün önce 30 seviyesini yukarı yönde keserek olası bir alımsinyali verdi.

MACD

MACD, hareketli ortalamasının üzerinde olması sebebiyle alış pozisyonunu koruyor. En son 3 gündür güç kaybediyor.

Stochastics

Stokastik, aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. Stokastik, 80 seviyesini aşağı yönde keserek olası bir satsinyali verdi.
Teknik Yorum

Son 3 gündür fiyatı sürekli düşüyor.Kısa vadeli göstergeler genelde Sat konumunda bulunuyor. Hisse kısa-orta vade hareketli ortalamalarının altında seyrediyor.
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail