Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Palandöken KOSGEB kredi taleplerini onayladığını ama bankaların çeşitli basit bahaneler ile geri çevrildiğini; SGK yada vergi borcu olduğu sebebi ile kredileri vermediğine dikkat çekti. Piyasaları canlandırmak için sunulan kredilerin heba olmasına değinen Palandöken ayrıca böylesine sıcak paraya ihtiyaç duyulan dönemde paraların bankaların kasasında kalarak ekonomiye olumsuz etki ettiğini de açıkladı.

Kredi desteğinden faydalanmak amacıyla 770 bin 976 işletme adına başvuruda bulunulduğunu kaydeden Palandöken, başvurulardan 460 bin 167’sinin uygun bulunmasına karşın 267 binine kredi imkanı sağlandığına dikkati çekti.

Okuyabileceğiniz Benzer Yazılar

9 hisse MSCI Endeksi’ne dahil edildi

MSCI Small Caps Türkiye Endeksi’ne 9 hisse eklendi, 3 hisse Endeks dışında…

Türkiye’de 10 yılda 25 havzadan 20’sinde su varlığı azalırken 5’inde arttı

Türkiye’de son 10 yılda küresel ısınma, iklim değişikliği ve yağış rejimlerindeki farklılıklar başta olmak üzere çeşitli nedenlerle 25 havzadan 20’sinde su varlığı azalırken 5’inde artış gerçekleşti.

Elektrikli araçlar için Şarj Hizmeti Yönetmeliğinde değişiklik

Elektrikli araç kullanıcılarına yönelik şarj ağı işletmecilerinin ağlarına yeni bir istasyon eklemek istemesi halinde gereken iş yeri açma ve çalışma ruhsatının, en geç 31 Temmuz 2023 tarihine kadar EPDK’ye sunulması gerekecek.

Brent petrolün varil fiyatı 94,97 dolar

Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 94,97 dolardan işlem görüyor.