Putin’den Türkiye mesajı

Putin'den Türkiye mesajı
Putin'den Türkiye mesajı

Rusya ve Türkiye ilişkileri 2015 yılından bu yana iniş çıkışlar sergiliyor. Rusya Devlet Başkanı, TASS haber ajansında yer alan açıklamalarında, Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkilerin yaşanan gergin dönemin ardından, tamamen normale dönmüş olarak değerlendirebileceğini dile getirdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın Karadeniz kıyısındaki Sochi şehrinde Erdoğan’la yaptığı görüşmesinde, Moskova ve Ankara arasındaki görüşmelerin artık eski seviyesine dönmüş olarak değerlendirilebileceğini belirtti. Putin Erdoğan’a hitaben, “Sizinle birlikte, benim Türkiye ziyaretim sırasında karar vermiş olduğumuz gibi bugün bir çalışma toplantısı gerçekleştiriyoruz. Davetimi kabul ederek buraya geldiğiniz için çok minnettarın, işin aslı sizin de söylediğiniz gibi buraya uçmanız sadece bir saatinizi alıyor. Toplantımızın başlangıcında belirtmek isterim ki artık karşılıklı ilişkilerimizi tamamen düzelmiş olarak nitelendirebiliriz.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan ise bu sözlere karşılık “İlişkilerimizin normalleşme sürecinin başlamasından bu yanan aramızdaki süren ikili toplantılar ikili ilişkilerin geliştirilmesi açısından önemli bir fırsat sundu” ifadelerini kullandı.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail