İşsizlere Müjde! İstihdam Yolu Açıldı…


Çalışabilir durumda 157bin yoksul vatandaşa istihdam imkanı işte detaylar…


Son bir yılda en az bir kere sosyal yardım desteği alan, 18 ila 55 yaş aralığında ve iş görebilir durumda olan yaklaşık 157 bin yoksul vatandaşı tespit etti. 

22.Haziran tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan “Sosyal Yardım Yararlanıcılarının İstihdamına İlişkin Yönetmelik ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu”na göre belirlenen kriterlerdeki vatandaşların özel sektör tarafından istihdam edilmesine imkan sağlanmıştı.Çalışma Bakanlığının bu yönde yapmış olduğu araştırma ile yaklaşık  157bin vatandaş olduğu tespit edildikten sonra 1.Ocak.2018den itibaren başlayacak olan Sigorta Prim Desteği Projesinde ilk hedef bu tespit edilen 157bin vatandaş olacak. Bu kapsamda devlet 364 TL’ye tekabül eden sigorta primlerini 1 yıl süre ile karşılayacak.

7 Milyar TL’lik Kaynak

Bakanlık verilerine göre 2017 yılı Ocak – Mayıs ayları arasında 2.682.304 ailede yaşayan 8.099.744 vatandaşımıza sosyal yardım projelerinden destek aktarıldı. Aktarılan desteğin mali karşılığı yaklaşık olarak 7 milyar Türk Lirası olduğu belirtildi.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail