Piyasalardaki genel düşüşten, payını sert bir şekilde alan hisselerden biri de EGEEN idi. 741.2 lira seviyesinden, 2 ay gibi kısa bir sürede %50 ye yakın bir düşüş kaydederek 387.4 liraya kadar geriledi.

EGEEN aynı zamanda düzenli temettü vererek yatırımcısına güven veren firmalardan biri. Bu yüzden bu kadar kısa zamanda böyle dramatik bir düşüş, küçük yatırımcıyı oldukça şaşırttı.

Peki şu an ne durumdayız, bir bakalım..

EGEEN hissesi 24.3.2020 tarihinde günü 431,50 TL’den ve %9,88 değer kazancı ile tamamladı. EGEEN son üç gündür yükselirken, işlem hacminin de artışta olması teknik açıdan yükselişin hacimle desteklendiğini ve kısa vade için al sinyali üretilmeye başlandığını gösteriyor. Hissenin günlük grafikteki RSI değeri de oldukça düşük, bu da alım için uygun seviyelerde olabileceğimizi gösteriyor. RSI ne işe yarar nasıl analiz edilir, daha önce teknik analiz derslerimizde anlatmıştık.

Günlük grafikte teknik çizimlerimizi yaptığımızda ise, en alttaki kanal desteğinden bir ayı tuzağı bırakıp, bugünkü hacimli yükseliş ile tekrar kanal içine toparladığını görüyoruz. Bu da olumlu bir görünüm oluşturuyor. EGEEN 426 stop seviyesini göz önünde bulundurarak takip edilebilir.

Sağlıcakla kalın,
Ayşenur Doğan
Twitter: @aysenurdogan88

Okuyabileceğiniz Benzer Yazılar

Sıfırdan Teknik Analiz Dersleri

Merhaba; Henüz yeni başlayan yatırımcıların bilgilenmesine yönelik, sıfırdan Teknik Analiz Eğitimi derslerimiz…

Testere Piyasasında Yatırımcının Sigortası: İZ SÜREN STOP

Merhaba arkadaşlar, Uzun bir aradan sonra, yeni bir makale ile karşınızdayım 🙂…

Teknik Analiz Ders 1 – RSI

Herkese merhaba, Bir önceki yazımızda, tamamen sıfırdan başlayanlara yönelik, nereden nasıl grafik…

9 hisse MSCI Endeksi’ne dahil edildi

MSCI Small Caps Türkiye Endeksi’ne 9 hisse eklendi, 3 hisse Endeks dışında…