14 Milyon Kişi İçin Son Gün 27 Temmuz! Bankanıza Müracaat Etmeyi Unutmayın!

14 Milyon Kişiyi İlgilendiren Sicil Affı İçin Son Günler….

 

 


Kredi kartı, kredi borcu, çek, senet vb ödemelerden ötürü kara listeye alınanlar için (sicili bozulanlar için) 6 aylık süre 27.Temmuz’da bitiyor. Başvurularını yapmamış olan vatandaşların bankalarına başvurması gerekiyor. Bu listeye giren çok fazla küçük işyeri ve esnaf sahibi ile çalışanların sayısı yaklaşık 14 milyonu buluyor. 27.Ocak’ta Resmi Gazete’de yayınlandıktan sonra yürürlüğe giren aftan faydalanmak için son 10 gün!

DURUM AVUKATLIKSA
Yasada; 27 Ocak’tan önce ödenmeyen borçların avukata intikal ettirilerek başlamış olan takiplerin durdurulacağına ilişkin bir düzenleme yok. Borcunuzu peşin ya da yapılandırmayla öderseniz doğal olarak başlamış olan hukuki takip işleminin sona erdirilmesi gerekiyor. Hacizlik olanların da kara liste affından yararlanması mümkün.

SİZİN ELİNİZDE…Sicil affına dayanarak bankalara başvuru yapıldığı halde kredi alamayan esnaf ve müşterilerin olduğu sık sık gündeme geliyor. Çünkü yasa, bankaları zorunlu tutmuyor, bankaların kredi vermesinin önündeki engeli kaldırıyor. Ancak, bu durumda kredi notunu artırmak krediye ulaşmanın en kestirme yolu.Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail