XU030 – Gösterge Analizleri
 

XU030 – Gösterge Analizleri

Teknik Yorum

Kısa vadeli göstergeler genelde Al konumunda bulunuyor. Hisse kısa-orta vade hareketli ortalamalarının üzerinde seyrediyor.

Fiyat ve 5 Günlük Hareketli Ortalama

En son 2 gün önce kısa vadeli hareketli ortalamasını yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi. Fiyat, 5 günlük hareketli ortalamanın üzerinde seyrettiği için alışpozisyonunu koruyor.

5 ve 20 Gün Hareketli Ortalama

En son 5 gün önce 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamasını aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi. 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamanın altında seyrettiği için satış pozisyonunu koruyor.

20 ve 50 Gün Hareketli Ortalama

En son 13 gün önce 20 günlük hareketli ortalama, 50 günlük hareketli ortalamasını aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi. 20 günlük hareketli ortalama, 50 günlük hareketli ortalamanın altında seyrettiği için satış pozisyonunu koruyor.
Commodity Channel Index (CCI)

CCI, aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. En son 11 gün önce -100 seviyesini yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi.

Momentum

Momentum, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 10 gün önce aşırı satım bölgesinden çıkarak olası bir alım sinyali verdi.

Relative Strength Index (RSI)

RSI, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 130 gün önce 30 seviyesini yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi.

MACD

MACD, hareketli ortalamasının üzerinde olması sebebiyle alış pozisyonunu koruyor. En son 2 gün önce hareketli ortalamasını yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi.

Stochastics

Stokastik, aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. Stokastik, 20 seviyesini yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi.
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail