OSMEN Teknik Analiz İncelemesi

 

Fiyat ve 5 Günlük Hareketli Ortalama

En son 1 gün önce kısa vadeli hareketli ortalamasını yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi. Fiyat, 5 günlük hareketli ortalamanın üzerinde seyrettiği için alışpozisyonunu koruyor.

5 ve 20 Gün Hareketli Ortalama

Son 2 gündür 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamasına doğru yükselerek güç kazanıyor. 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamanın altında seyrettiği için satış pozisyonunu koruyor.

20 ve 50 Gün Hareketli Ortalama

En son 20 gün önce 20 günlük hareketli ortalama, 50 günlük hareketli ortalamasını aşağı yönde keserek olası bir satsinyali verdi. 20 günlük hareketli ortalama, 50 günlük hareketli ortalamanın altında seyrettiği için satışpozisyonunu koruyor.

Commodity Channel Index (CCI)

Momentum

Momentum, aşırı satım bölgesinde bulunuyor. En son 20 gün önce yeniden aşırı satım bölgesine girmesi düşüşün bir süre daha devam edebileceği şeklinde değerlendirilebilir.

Relative Strength Index (RSI)

RSI, +30 seviyesinin altında ve aşırı satım bölgesinde bulunuyor. En son 14 gün önce yeniden aşırı satım bölgesine girerek düşüşün bir süre daha devam edebileceği yönünde değerlendirilebilir.

MACD

MACD, hareketli ortalamasının altında olması sebebiyle satış pozisyonunu koruyor. En son 5 gündür güç kazanıyor.

Stochastics

Stokastik, aşırı alım ya da satım bölgelesinde değil. Hareketli ortalamasını yukarı yönde kesmiş olması, çok kesin olmasa da, kısa vadeli bir yükeliş olasılığına işaret ediyor olabilir.
  • Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
  • Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.
  • Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail