AKSEN Teknik Analiz İncelemesi

Fiyat ve 5 Günlük Hareketli Ortalama

En son 7 gün önce kısa vadeli hareketli ortalamasını yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi. Fiyat, 5 günlük hareketli ortalamanın üzerinde seyrettiği için alışpozisyonunu koruyor.

5 ve 20 Gün Hareketli Ortalama

En son 5 gün önce 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamasını yukarı yönde keserek olası bir alımsinyali verdi. 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamanın üzerinde seyrettiği için alım pozisyonunu koruyor.

20 ve 50 Gün Hareketli Ortalama

En son 18 gün önce 20 günlük hareketli ortalama, 50 günlük hareketli ortalamasını yukarı yönde keserek olası bir alımsinyali verdi. 20 günlük hareketli ortalama, 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde seyrettiği için alımpozisyonunu koruyor.

Commodity Channel Index (CCI)

Momentum

Momentum, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 17 gün önce aşırı alım bölgesinden çıkarak olası bir satsinyali verdi.

Relative Strength Index (RSI)

RSI, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 92 gün önce 30 seviyesini yukarı yönde keserek olası bir alımsinyali verdi.

MACD

MACD, hareketli ortalamasının üzerinde olması sebebiyle alış pozisyonunu koruyor. En son 5 gün önce hareketli ortalamasını yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi.

Stochastics

Stokastik, +80 seviyesinin üzerinde ve aşırı alım bölgesinde bulunuyor. Stokastik, 20 seviyesini yukarı yönde keserek olası bir alım sinyali verdi.

    • Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
    • Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.
    • Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail