ENDEKS ANALİZ : XKAGT – BIST ORMAN, KAĞIT, BASIM

ENDEKS ANALİZ : XKAGT – BIST ORMAN, KAĞIT, BASIM

Teknik Yorum

Kısa vadeli göstergeler genelde Sat konumunda bulunuyor. Orta vadeli göstergeler son dönemde belirgin Sat sinyalleri vermeye başladı.Osilatörler’in genelde aşırı satım bölgesinde olması hissenin fazla düştüğü şeklinde değerlendirilebilir. Hisse kısa-orta vade hareketli ortalamalarının altında seyrediyor.

Fiyat ve 5 Günlük Hareketli Ortalama

Son 2 gündür kısa vadeli hareketli ortalamasına doğru yükselerek güç kazanıyor. Fiyat, 5 günlük hareketli ortalamanın altında seyrettiği için satış pozisyonunu koruyor.

5 ve 20 Gün Hareketli Ortalama

En son 2 gün önce 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamasını aşağı yönde keserek olası bir satsinyali verdi. 5 günlük hareketli ortalama, 20 günlük hareketli ortalamanın altında seyrettiği için satış pozisyonunu koruyor.

20 ve 50 Gün Hareketli Ortalama

En son 4 gündür 20 günlük hareketli ortalama, 50 günlük hareketli ortalamasına doğru düşerek güç kaybediyor. 20 günlük hareketli ortalama, 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde seyrettiği için alım pozisyonunu koruyor.

Commodity Channel Index (CCI)

CCI, -100 seviyesinin altında ve aşırı satım bölgesinde bulunuyor. En son 2 gün önce yeniden aşırı satım bölgesine girerek düşüşün belki bir süre daha devam edebileceği yönünde işaretler veriyor.

Momentum

Momentum, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 4 gün önce aşırı alım bölgesinden çıkarak olası bir satsinyali verdi.

Relative Strength Index (RSI)

RSI, aşırı alım ya da satım bölgesinde değil. En son 59 gün önce 70 seviyesini aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi.

MACD

MACD, hareketli ortalamasının altında olması sebebiyle satış pozisyonunu koruyor. En son 2 gün önce hareketli ortalamasını aşağı yönde keserek olası bir sat sinyali verdi.

Stochastics

Stokastik, +20 seviyesinin altında ve aşırı satım bölgesinde bulunuyor. Hareketli ortalamasını aşağı yönde kesmiş olması, çok kesin olmasa da, kısa vadeli bir düşüş olasılığına işaret ediyor olabilir.
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail