18.12.2019 tarihli KAP açıklamamızda Erciyes Üniversitesi Kongre  Kültür Otel ve Yaşam Merkezi Kiralama işinin firmamız tarafından alındığı bildirilmişti. Bu bildirimde ihaleye ilişkin ek açıklamalara yer verilmektedir;


 İhale 18.12.2019 Çarşamba günü Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı toplantı salonunda yapılmıştır. Toplantıya 2 firma katılmış olup, diğer firmanın ihale evraklarında eksiklikler tespit edildiği için ihale komisyonu tarafından ihaleden çıkarılmış ve firmamız tarafından verilen teklif komisyon tarafından kabul edilerek ihale tek başına şirketimize kalmıştır.

Şirketimiz ihalesi yapılan toplam 25.888,93 m2 kapalı alanlı, Kongre Kültür Otel ve Yaşam Merkezi için girdiği ihale sonucunda yıllık kira bedeli olarak 1.655.000 TL ile 10 yıl süreyle söz konusu tesisleri kullanma hakkı elde etmiştir. Bu tesiste, 45 oda ve 88 yatak kapasiteli bir otel, Oditoryum, konferans ve seminer salonları, mağaza ve kafeterya alanları, müze, restoran bölümleri bulunmaktadır.

Söz konusu tesis için yapılan fizibilite çalışmaları sonucunda, ilk yıldan başlayarak pozitif nakit akımlarına ulaşılabileceği anlaşılmıştır. Aylık kirası 137.500 TL olan tesislerin içinde bulunan alanların alt kiralamalarının yapılması mümkündür. Bu nedenle tesislerden, otel dışında kiralık alanlar üzerinden de gelir edilmesi mümkün olacaktır. Tesis için ödenecek yıllık kira bedelinin Türkiye koşullarında rekabetçi olduğu ve geri  dönüşü kolaylaştıracağı hesaplanmıştır. İlk yıl için yaklaşık 1.750.000 TL  yatırım harcaması öngörülen tesisin otel kısmının ikinci yıldan itibaren  pozitif nakit akımlarına döneceği, kiralık alanlar ve konferans, seminer  salonlarının düzenli gelir sağlayacağı öngörülmüştür. Alınan ihale sonucu söz konusu tesislerin işletilmesinden beklenen yıllık gelir 7 Milyon TL civarında olup, en son kamuya açıklanan yıllık ciro içerisindeki payı % 7’dir.

Diğer yandan, tesisin Formet A.Ş. için bir tanıtım imkanı  sağlayacağı, bazı alanların şirket ürünlerinin tanıtımı için de kullanılacağı öngörülmüştür. 

Kap Bildirim Linki : https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/804454

Okuyabileceğiniz Benzer Yazılar

Koç Holding 2022 yılını 69,8 milyar TL net kar ile tamamladı

Koç Holding 2022 yılının 4. çeyreğinde 27,8 milyar TL net kar açıkladı.…

Borsa İstanbul’dan Yatırımcıya Tedbir Kararı

Borsa İstanbul, Murat Sarı isimli yatırımcıya 1 ay süreyle tedbir getirildiğini duyurdu…

Ağustos 2021 Güncel VIOP Teminat Oranları

ENDEKS, DÖVİZ, KIYMETLİ MADENLER PİYASALARI TEMİNAT ORANLARI Pazarlar Dayanak Varlık Sözleşme Büyüklüğü…

3 hisseye ‘yerli otomobil’ morali!

Yerli otomobil projesi için ismi geçen şirketler Karsan, Anadolu Isuzu ve Vestel…