En fazla harcama yapabilecek kulüp Galatasaray

Kulüp Lisans Kurulu, 3 Ağustos 2020 tarihli toplantısında 2020-2021 Sezonu Süper Lig Takım Harcama Limitleri’ni belirledi. Galatasaray, 493 milyon 398 bin 642 TL ile gelecek sezon en fazla harcama yapabilecek takım oldu.

Kulüplerin yüzde 15 sapma payı ile harcayabilecekleri rakamlar şöyle oldu: Galatasaray, 493 milyon lira, Fenerbahçe 177 milyon lira, Beşiktaş 298 milyon lira, Trabzonspor da 152 milyon lira harcayabilecek.

İşte 2020/2021 sezonu takım harcama limitleri:

TakımTakım Harcama Limiti TL.%15 Sapma Dahil Tutar TL.
1MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK148.398.590170.654.928
2TRABZONSPOR A.Ş.132.517.761152.395.425
3BEŞİKTAŞ A.Ş.259.217.149298.099.722
4DEMİR GRUP SİVASSPOR88.657.667101.956.317
5AYTEMİZ ALANYASPOR96.808.526111.329.805
6GALATASARAY A.Ş.429.042.297493.398.642
7FENERBAHÇE A.Ş.154.411.381177.573.089
8GAZİANTEP FUTBOL KULÜBÜ A.Ş.136.137.671156.558.322
9FRAPORT-TAV ANTALYASPOR68.385.92278.643.810
10KASIMPAŞA A.Ş.69.248.14179.635.362
11GÖZTEPE A.Ş.79.831.27491.805.965
12GENÇLERBİRLİĞİ62.856.68372.285.186
13İTTİFAK HOLDİNG KONYASPOR79.706.20891.662.139
14YUKATEL DENİZLİSPOR94.243.985108.380.583
15ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş.117.488.600135.111.890
16BTC TURK YENİ MALATYASPOR88.217.677101.450.328
17HES KABLO KAYSERİSPOR59.205.56668.086.401
18MKE ANKARAGÜCÜ71.715.91482.473.301
19HATAYSPOR92.148.829105.971.153
20B.B.ERZURUMSPOR92.148.829105.971.153
21FATİH KARAGÜMRÜK92.148.829105.971.153
Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail