Dikkat Çeken Şirket Haberleri – 16 Nisan 2018

AKSGY : Akiş Mudanya Adi Ortaklığı’nca İstanbul Beykoz’da geliştirilmesi planlanan yatırımlar kapsamında arsa sahipleri ile kat karşılığı inşaat sözleşmesi imzalanmıştır.

AGHOL : Anadolu Grubu odaklandığı stratejik alanlardan biri olan tarımda daha fazla büyümeyi planlarken; 40mn EUR yatırımla İtalyan Argo Tractors ortaklığında kurduğu Anadolu Landini ile traktör üretimine başladı. Kocaeli-Şekerpınar’daki üretim tesisinde 2019 yılında şanzıman üretimine de başlanması planlanırken; grup, Anadolu Landini ile 5 yılda toplam 1,9 milyar TL ciro elde etmeyi hedefliyor. Toplantıda verilen bilgiye göre, Anadolu Grubunun 2017 sonu itibarıyla toplam cirosu 32,2 milyar TL seviyesinde bulunuyor. Anadolu Grubu şirketlerinden Anadolu Motor ile İtalyan traktör üreticisi Argo Tractors tarafından yüzde 50-50 ortaklıkla kurulan Anadolu Landini’nin yerli üretime başlaması ile ilgili düzenlenen törende konuşan Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, grup stratejisi olarak yerli üretime büyük önem verdiklerini ve Türkiye’ye yabancı yatırım çekmenin kendileri için çok önemli olduğunu belirtti.

ANSGR : Şirket’in Mart ayındaki prim üretimi bir önceki yılın aynı dönemine göre %15 oranında artarak 463,2mn TL’ye yükselmiştir. Mart ayı prim üretimi ile birlikte Şirket’in 2018 yılının Ocak – Mart dönemindeki prim üretimi geçen yılın aynı dönemine göre %23 oranında artarak 1,38 milyar TL’ye yükselmiştir.

CCOLA: Şirket 25 Mayıs tarihinde seans öncesi, brut 0.78TL net 0.66TL nakit temettü dağıtma kararı almıştır.

DOHOL : Holding’in Yönetim Kurulu Demirören Grubuna hisse devri kararı sonrası 1,00 TL nominal değerli pay için ayrılma hakkı fiyatı olarak 0,77 TL’nin Genel Kurul onayına sunulmasına karar verdiğini açıkladı.

MNDRS: Manisa  İli Alaşehir İlçesi Baklacı mevkiinde yatırım süreci devam  eden Baklacı Jeotermal Elektrik Üretim Santrali için EPDK üretim lisansı vermiştir. 19.4 MW kurulu gücünde olan Baklacı Jeotermal Elektrik Üretim Santralin  yılda ortalama 155.200.000 kWh elektrik enerjisi üretmesi öngörülmektedir. Şirket tarafından, Jeotermal Elektrik Üretim Santralin kurulum projeleri hazırlanmış ve 09/04/2018 tarihinde T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürlüğü’ne onay için sunulmuştur. Enerji İşleri Genel Müdürlüğü’nün projeleri inceleyerek Santral sahasındaki türbin kurulumlarının projeye uygun olduğuna ilişkin onay vermesinin ardından tesis kabulü için başvuru yapılacaktır. 

SAMAT: Şirket, Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü tarafından yapılan 2019 yılı Diyanet Takvimi İhalesinde 8.5mnTL bedelli ihale kazanmıştır​.

İSDMR : Borsa İstanbul A.Ş. “Piyasa Öncesi İşlem Platformu”nda “ISDMR”  sembolü ile işlem gören Şirket paylarının; BİAŞ Kotasyon Yönergesinde belirtilen koşulların sağlanmış olması nedeniyle “Yıldız Pazar”da işlem görebilmesi amacıyla, Borsa İstanbul A.Ş.’ne 13.04.2018 tarihinde başvuruda bulunulmuştur.

VAKBN : Banka’nın GMTN programı kapsamında hazırladığı 5mn EUR tutarındaki ihraç belgesi SPK tarafından onaylanmıştır.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmail